fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Najbardziej niebezpieczne kraje świata. Których unikać?

travelriskmap.com
Do jakich państw lepiej nie planować podróży? Eksperci Międzynarodowego SOS stworzyli mapę ryzyka. Państwa sklasyfikowano na podstawie trzech kryteriów: dostępnej pomocy medycznej, bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa na drogach.

W części poświęconej bezpieczeństwu państwa klasyfikowane były w pięciostopniowej skali. Najniższa ocena oznaczała "nieznaczne" zagrożenie, a najwyższa "ekstremalne".

Wśród najmniej bezpiecznych wymieniono Mali, Somalię, Sudan Południowy, Republikę Środkowoafrykańską, Jemen, Liban, Syrię, Irak, Afganistan i część Ukrainy.

Eksperci tłumaczą, że w państwach tych prawo i kontrola rządu mogą być przestrzegane w małym zakresie lub nie ma ich wcale. W miejscach tych może dojść do ataków grup zbrojnych na podróżnych, a duża część kraju jest niedostępna dla obcokrajowców.

Wśród państw najbezpieczniejszych wymieniono państwa nordyckie: Grenlandię (Dania), Islandię, Norwegię, Finlandię i Danię oraz cztery inne państwa europejskie: Szwajcarię, Luksemburg, Słowenię i Andorę.

Pozostała większość państw europejskich dostała ocenę "niskiego zagrożenia", podobnie jak Chiny, Kanada, Stany zjednoczone, Australia, Nowa Zelandia i Argentyna.

Do państw, które trafiły do kategorii "bardzo dużego ryzyka", związanego z dostępnością pomocy medycznej wymieniono Wenezuelę, Haiti, Niger, Libię, wiele państw zachodniej Afryki, Koreę Północną i Afganistan.

Pełna mapa dostępna pod tym adresem

Źródło: Evening Standard
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA