fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wypadek na Bielanach. Trwa zbiórka na rzecz rodziny zabitego pieszego

Fotorzepa, Robert Gardziński
W internecie trwa zbiórka pieniędzy na rzecz rodziny 33-letniego mężczyzny, który zginął potrącony przez bmw na przejściu dla pieszych na warszawskich Bielanach.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę na ul. Sokratesa w Warszawie. Samochód marki BMW potrącił mężczyznę, który w towarzystwie żony i trzyletniego dziecka w wózku przekraczał ulicę na przejściu dla pieszych. Jak relacjonowali świadkowie, w ostatniej chwili mężczyzna zdołał pchnąć rodzinę w stronę chodnika. Mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, 33-letniego pieszego nie udało się uratować.

Kierowca bmw 31-letni Krystian O. usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi mu 8 lat więzienia, oraz narażania pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie O., stosując wobec podejrzanego dozór policyjny.

W internetowym serwisie pomagam.pl ruszyła zbiórka pieniędzy na rzecz rodziny ofiary wypadku. Organizator inicjatywy, przyjaciel rodziny, napisał, że syn ofiary niemalże w dniu swych trzecich urodzin stracił tatę, a świat dziecka i żony zabitego "wywrócił się do góry nogami". Jak podkreślił organizator, 33-latek "będąc wzorowym ojcem i mężem, zawsze dbał, aby jego bliskim niczego nie zabrakło", a po tragedii sytuacja materialna wdowy i osieroconego dziecka uległa znacznemu pogorszeniu.

"Chcąc zapewnić bezpieczeństwo finansowe, dobrą edukację i spokojną przyszłość dziecku, zdecydowaliśmy się zorganizować tę zbiórkę. Mamy nadzieję, że z Waszą pomocą uda się umniejszyć skutki tragedii, jaka spotkała tę rodzinę. Dziękujemy za wsparcie" - czytamy na stronie zbiórki.

Do godz. 17 w piątek ponad 1,3 tys. osób zadeklarowało wpłaty o łącznej wysokości ponad 65 tys. zł. Cel zbiórki to 100 tys. zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA