fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Nagroda Księżnej Asturii dla Gdańska. W kategorii Zgoda

AFP
Nagrodę odebrała prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz. - Dzisiaj Gdańsk jest przykładem solidarności, integracji i pokojowego współistnienia - powiedział król Hiszpanii Filip VI podczas wręczenia prestiżowej nagrody Księżnej Asturii.

Ceremonia wręczenia nagrody księżnej Asturii odbyła się piątek wieczorem w Oviedo.

- Gdańsk to dziś tętniące miasto, pełne życia i światła. Przeżyło wiele tragedii, walczyło o demokrację i wolność, poniosło bolesne straty. Zawsze było to miejsce spotkania różnych kultur - powiedział podczas uroczystości król Hiszpanii Filip VI.

Miasto Gdańsk zostało laureatem nagrody Księżnej Asturii za 2019 rok w kategorii Zgoda. W uzasadnieniu swojej decyzji jury nagrody stwierdziło m.in., "że przeszłość i teraźniejszość w Gdańsku to wrażliwość na solidarność, obronę wolności oraz praw człowieka, a także ochronę pokoju" - pisze Onet.

Każdy z laureatów nagrody Księżnej Asturii otrzymuje statuetkę zaprojektowaną przez wybitnego hiszpańskiego rzeźbiarza Joana Miro i nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. euro.

Prezydent Dulkiewicz już zapowiedziała, że pieniądze zostaną spożytkowane dla Gdańska, a cel zostanie ustalony z mieszkańcami.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA