fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

USA: Cztery samobójstwa członków załogi jednego lotniskowca

United States Navy [Public domain]
Amerykańska marynarka wojenna prowadzi postępowanie ws. trzech samobójstw, do jakich doszło w ubiegłym tygodniu i jednego samobójstwa z lipca. Wszystkie cztery osoby były członkami załogi lotniskowca USS George H. W. Bush - informuje amerykański "Newsweek".

Do żadnego z samobójstw nie doszło na pokładzie lotniskowca - odnotowuje "Newsweek".

Marynarka wojenna podaje, że marynarze, którzy popełnili samobójstwo służyli w różnych departamentach. Jak na razie motywy, które popchnęły marynarzy do targnięcia się na swoje życie nie są znane.

Rzeczniczka Atlantyckich Morskich Sił Powietrznych, kmdr. Jennifer Cragg informuje, że obecnie "nic nie wskazuje na to, aby śmierci były ze sobą powiązane".

USS George H. W. Bush od 21 lutego stoi w suchym doku w Wirginii. W morze wyjdzie ponownie dopiero za dwa lata, po zakończeniu prac serwisowych.

Pierwsze samobójstwo miało miejsce w lipcu - popełnił je John Bartulewicz III. Było to pierwsze samobójstwo członka załogi lotniskowca George H. W. Bush od 2017 roku.

We wrześniu - między 14 a 19 dniem miesiąca - samobójstwa popełniło trzech innych członków załogi: James Harold Shelton, Vincent Michael Forline i Ethan Thomas Lee Stuart.

Od stycznia do 5 września 2019 roku samobójstwa popełniło 46 żołnierzy US Navy. W całym 2018 roku samobójstwo popełniło 52 żołnierzy amerykańskiej marynarki wojennej.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA