Reklama

Rosja: Eksplozja w centrum wirusologii

W nowosybirskim Centrum Wirusologii "Wektor" miejsce miała eksplozja butli z gazem. Lokalne władze zapewniają jednak, że z pomieszczeń laboratoryjnych nie wydostały się żadne przechowywane tam wirusy.

Aktualizacja: 16.09.2019 18:43 Publikacja: 16.09.2019 18:28

Rosja: Eksplozja w centrum wirusologii

Foto: AdobeStock

adm

Jak podaje Radio Swoboda, do eksplozji doszło podczas prac remontowych w Centrum Wirusologii „Wektor”. To centrum badawcze ma jedną z największych „kolekcji" niebezpiecznych wirusów na świecie.

Wybuch butli z gazem wywołał pożar na piątym piętrze budynku. Ogniem zajęło się około 30 metrów kwadratowych powierzchni centrum. W wyniku zdarzenia ranna została jedna osoba. Z oparzeniami drugiego i trzeciego stopnia trafiła do szpitala.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Społeczeństwo
Prywatne bankructwo menadżera państwowej spółki
Społeczeństwo
Najpierw upały, a później przymrozki. Najnowsza prognoza IMGW na przełom lata i jesieni
Społeczeństwo
Znana lekarka przeprowadza sterylizacje kobiet. Czy jest to nielegalne?
Społeczeństwo
W czwartek Warszawa zadecyduje w sprawie nocnej prohibicji. Jak zagłosują radni?
Reklama
Reklama