fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Mimo protestów, Wojciech Cejrowski wystąpił w Dublinie

Fotorzepa / Krzysztof Skłodowski
Po protestach działaczy LGBT, hotel Radisson Blu w Dublinie odwołał zaplanowany tam wcześniej występ Wojciecha Cejrowskiego - podał Onet. - Spotkanie odbyło się w innym miejscu - poinformował Cejrowski.

Wojciech Cejrowski miał w piątek wystąpić w hotelu Radisson Blu przy lotnisku w Dublinie. Jak informuje Onet, protestowali przeciwko temu przedstawiciele irlandzkiej społeczności LGBT.

Działacze wzywali kierownictwo hotelu do odwołania spotkania z polskim podróżnikiem, zbierali podpisy pod petycją w tej sprawie. Cejrowskiemu zarzucali długą historię "homofobicznych, islamofobicznych i mizoginicznych" wypowiedzi.

Działacze dopięli swego, hotel odwołał spotkanie z Cejrowskim. "Występ nie odbędzie się w naszym hotelu z powodu obraźliwej treści, która stoi w sprzeczności z naszymi poglądami" - czytamy w wiadomości opublikowanej przez placówkę na Twitterze. Kierownictwo hotelu przeprosiło tych, którzy poczuli się urażeni planowanym występem Polaka i stwierdziło, że rezerwując termin Cejrowskiemu nie zdawało sobie sprawy z jego poglądów.

Cejrowski: Występ odbył się w innej knajpie

Do sprawy odniósł się Wojciech Cejrowski, który na Facebooku poinformował, że jego występ w Dublinie odbył się, "tylko w trochę innej knajpie". Na nagraniu opublikowanym na profilu Cejrowskiego na Facebooku widać salę wypełnioną po brzegi. - Na występach pana Cejrowskiego nie ma ani słowa na te tematy, które są dla tej grupy (działaczy LGBT - red.) wrażliwe i tak naprawdę to jest ich brak wiedzy i ta nienawiść, przeciwko której niby walczą - powiedział jeden z wybierających się na występ, którego wypowiedź została zamieszczona na Facebooku Cejrowskiego.

Wojciech Cejrowski stwierdził, że Onet zapewnił mu darmową reklamę. "Sprawdzam wyniki sprzedaży biletów na występy w Polsce i jest MEGA" - dodał.

"Wolność miała na tym polegać, że każdy sobie wybiera, na którego artystę przychodzi. Jeśli się jakiejś sfrustrowanej paniusi WC (Wojciech Cejrowski - red.) nie podoba, to może nie przychodzić - innym się podoba i niech sobie oglądają" - napisał. "Dajcie się ludziom pośmiać" - zaapelował. Zadeklarował, że na spotkaniu z nim "tłum w Dublinie" śmiał się do rozpuku i że od lat daje przedstawienia, na których ludzie dobrze się bawią i na które przychodzą całymi rodzinami.

"W Radisonie mnie przepraszali i mówili, że oni się boją LGBT" - napisał Cejrowski, odnosząc się do hotelu w Dublinie.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA