fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Policja: Nie spuszczajcie narkotyków w toalecie. Bo aligatory

stock.adobe.com
W weekend policja z Tennessee zaapelowała do mieszkańców stanu, aby ci nie spuszczali narkotyków w toaletach w obawie przed zamianą występujących w tym stanie aligatorów w "metagatory" (połączenie słów metamfetamina i aligator - red.).

Po tym jak funkcjonariusze byli świadkami, jak podejrzany próbuje pozbyć się posiadanej przez siebie metamfetaminy w toalecie, departament policji z Loretto ostrzegł mieszkańców za pośrednictwem mediów społecznościowych, że takie zachowanie może doprowadzić do pojawienia się "naćpanych (dosłownie methed up) zwierząt".

W komunikacie czytamy, że obecnie dzięki systemowi oczyszczania wody w mieście z oczyszczalni ścieków wypływa "woda bardziej czysta, niż w strumyku", ale - jak dodają policjanci - oczyszczalnia nie jest przygotowana na obecność metamfetaminy w wodzie.

"Kaczki, gęsi i inne ptactwo często odwiedza nasze stawy i wzdrygamy się na myśl, do czego będą zdolne po metamfetaminie. Co więcej, jeśli będzie jej odpowiednio dużo (w wodzie) stworzymy metagatory (...) w rzece Tennessee, w północnej Alabamie. A oni mieli tam wystarczająco dużo naćpanych zwierząt w ostatnich tygodniach, bez naszej pomocy" - czytamy w komunikacie.

Policja zapewnia, że funkcjonariusze potrafią zniszczyć narkotyki w bezpieczny sposób.

Z badań opublikowanych w "Philosophical Transactions of the Royal Society B" w 2014 roku wynikało, że zanieczyszczenie środowiska naturalnego farmaceutykami może wpływać na wiele zwierząt.

Niedawno pojawiły się doniesienia, że krewetki występujące u wybrzeży Wielkiej Brytanii mają w organizmach ślady kokainy. Badacze byli zdania, że to efekt wycieku do morza wody ze ścieków.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA