Reklama
Rozwiń
Reklama

Exodus. Wenezuelczycy uciekają do Kolumbii

Ponad cztery miliony Wenezuelczyków opuściły swój kraj w ostatnich latach - informuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Aktualizacja: 07.06.2019 18:54 Publikacja: 07.06.2019 18:46

Exodus. Wenezuelczycy uciekają do Kolumbii

Foto: AFP

zew

Od listopada 2018 r. liczba uchodźców i imigrantów z Wenezueli wzrosła o milion - poinformował wysoki komisarz ONZ ds. uchodźców. Wenezuelczycy opuszczający kraj najczęściej (1,3 mln) udają się do Kolumbii oraz Peru (768 tys.). Według danych z 2017 r. Wenezuela liczyła niespełna 31,5 mln mieszkańców.

Wenezuela od kilku lat pogrążona jest w poważnym kryzysie gospodarczym związanym ze spadkiem cen ropy na światowych rynkach.

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Społeczeństwo
Watykan przekonał Aleksandra Łukaszenkę. Niezłomny ksiądz wyszedł na wolność
Społeczeństwo
Brytyjczycy wybrali słowo roku. „Oddaje ducha 2025”
Społeczeństwo
Oburzająca aukcja w Niemczech. Pod młotek miały trafić pamiątki po ofiarach Holokaustu
Społeczeństwo
Ukraińskie drony zniszczyły nadajnik tajemniczej rosyjskiej stacji radiowej UVB-76, która emitowała tylko brzęczenie
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Społeczeństwo
Rdzenni mieszkańcy Brazylii wdarli się do kompleksu, w którym odbywa się COP30
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama