fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Finlandia: Zakłócono marsz Żołnierzy Odyna. Aresztowania

Justeraren [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]
Policja musiała interweniować w związku z awanturą do jakiej doszło w czasie marszu skrajnie prawicowej, antyimigracyjnej organizacji Żołnierze Odyna w Tampere. W starciach, do jakich doszło na ulicach Tampere, brali udział zarówno uczestnicy marszu, jak i kontrmanifestanci. Zatrzymano cztery osoby - żadna z nich nie jest członkiem Żołnierzy Odyna - informuje yle.fi.

Policja podkreśla, że interwencja była niezbędna, ponieważ istniało ryzyko, że sytuacja wymknie się spod kontroli.

Do przepychanek doszło, gdy 80 uczestników marszu Żołnierzy Odyna zbliżało się do końca jego trasy. W pewnym momencie kontrmanifestanci próbowali zatrzymać marsz okrzykami, a także próbując zakłócić marsz w inny sposób. Do przepychanek doszło w parku, niedaleko budynku dawnej biblioteki w Tampere.

"Prowokowały obie strony. Doszło - do pewnego stopnia - do fizycznych kontaktów między obiema grupami" - głosi oświadczenie policji z Tampere.

Policjanci zatrzymali cztery osoby - żadna z nich nie jest członkiem Żołnierzy Odyna. Policja podkreśla, że uczestnicy marszu tej organizacji nie są podejrzewani o złamanie prawa.

Policja zapewnia, że funkcjonariuszom udało się uspokoić sytuację i nie dopuścić do dalszych starć. Marsz - po interwencji policji - mógł być kontynuowany, chociaż do końca towarzyszyły mu okrzyki kontrdemonstrantów.

Policja podkreśla, że organizatorzy marszu informowali władze o tym, że mają zamiar go zorganizować.

Żołnierze Odyna to organizacja stworzona w październiku 2015 roku, w trakcie szczytu kryzysu imigracyjnego w UE, której zadaniem ma być ochrona fińskiego społeczeństwa przed imigrantami mającymi - zdaniem Żołnierzy Odyna - stanowić zagrożenie dla Finów. 

Źródło: yle.fi
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA