fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wybiorą miss o największej wiedzy

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Podczas gali Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego zostanie przyznany specjalny tytuł finalistce, posiadającej największą wiedzę na temat regionu. Zdaniem organizatorów to pierwszy taki przypadek w Polsce.

– To może zmienić oblicze polskich konkursów piękności – zachwala Paweł Zabilski z firmy FL Group, organizatora konkursu Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego. Konkurs będzie miał swój finał 6 czerwca na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, a oprócz tradycyjnych tytułów, jak m.in. miss, wicemiss, miss publiczności i internetu zostanie przyznany właśnie tytuł miss wiedzy.

Miss Polonia to najstarszy polski konkurs piękności, organizowany od 1929 roku. Jego nazwę wymyślił Tadeusz Boy-Żeleński. Zwyciężczyni ogólnopolskiego finału będzie reprezentować nasz kraj podczas konkursów Miss World, Miss Universe i Miss Grand International.

Na Dolny Śląsk konkurs wrócił po kilku latach przerwy, a organizatorzy od początku podkreślają, że w większym stopniu niż dotychczas stawiają na rozwój i samorealizację finalistek. – Zwyciężczyni naszego konkursu zostanie wybrana zarówno na podstawie urody, jak i osobowości oraz wiedzy – mówi Marcin Chabier, właściciel  FL Group. – Wyjątkową wagę przykładamy do przyznania tytułu miss wiedzy. Naszym zdaniem może zmienić to stereotyp konkursów piękności, jako rywalizacji wyłącznie na podstawie wyglądu – dodaje.

Wyjaśnia, że finalistki wzięły udział w specjalnych warsztatach na temat historii i atrakcji turystycznych Dolnego Śląska. Czeka je teraz test, składający się z 20 pytań dotyczących regionu. Tytuł miss wiedzy czeka na finalistkę, która w teście zdobędzie najwięcej punktów.
 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA