fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Japonia: 9,5 proc. mężczyzn przed 40-ką nie uprawiało seksu

123RF
W Japonii 8,9 proc. heteroseksualnych kobiet i 9,5 proc. heteroseksualnych mężczyzn w wieku 35-39 lat nie ma za sobą żadnych doświadczeń seksualnych - wynika z badania przeprowadzonego przez zespół z Uniwersytetu w Tokio.

Z badania wynika też, że brak doświadczeń seksualnych jest często powiązany ze społecznym i ekonomicznym statusem - mniej zamożni mężczyźni częściej pozostają prawiczkami niż ci bogatsi. Mężczyźni z niższymi dochodami mają 20 razy większe szanse na pozostanie prawiczkiem do 40. roku życia niż zamożniejsi koledzy.

Analiza danych wykazała też, że większe szanse na seks mają mężczyźni, którzy mają stałą pracę i mieszkają w miastach liczących ponad milion osób.

Z danych wynika również, że mniej zamożne kobiety mają większe szanse na uprawianie seksu niż mężczyźni w tym samym wieku, którzy zarabiają tyle samo co one pieniędzy.

Od 1992 roku odsetek prawiczków i dziewic w japońskim społeczeństwie niemal się podwoił. Japończycy i Japonki, którzy skończyli 30 lat, dziesięciokrotnie częściej nie mają za sobą doświadczeń seksualnych niż ich rówieśnicy w Wielkiej Brytanii, Australii czy USA.

Badacze brali pod uwagę dane na temat 11-18 tys. dorosłych Japończyków zbierane przez Japoński Instytut Badań nad Populacją i Bezpieczeństwem Społecznym w latach 1992-2015.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA