fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Komendant londyńskiej policji Cressida Dick: Co drugi policjant powinien być kobietą

Katie Chan [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons
Komendant policji metropolitalnej (Metropolitan Police), czyli brytyjskiej stołecznej policji, Cressida Dick w rozmowie z BBC przyznała, że fakt, iż to właśnie ona - kobieta i lesbijka - stoi na czele policji w Londynie zachęca kobiety i homoseksualistów do wstępowania w szeregi policji.

Cressida Dick jest kobietą zajmującą obecnie najwyższe stanowisko w brytyjskiej policji. W rozmowie z BBC zaznacza jednak, że jej orientacja seksualna jest "jedną z najmniej interesujących rzeczy, jaką można o niej powiedzieć".

- Fakt, że jestem postrzegana jako nieco inna, w niektórych sytuacjach może sprawiać, że młodzi ludzie myślą "mógłbym spróbować, czuję się inny, ale mógłbym spróbować" (służby w policji - red.) - mówi Cressida Dick.

Komendant londyńskiej policji przekonuje też, że - jej zdaniem - kobiety powinny stanowić połowę funkcjonariuszek policji.

- W długiej perspektywie czasowej, aby w policji służyli najlepsi z najlepszych, powinno być 50 na 50 (kobiet i mężczyzn w policji - red.) - mówi.

Cressida Dick zaznacza jednak, że taki odsetek kobiet nie będzie raczej służył w policji w czasie jej kadencji.

Dick wspominała też swoje początki w policji, gdy patrolowała dzielnicę West End.

- Podobało mi się, że o trzeciej czy czwartej nad ranem tam byłam - mówi.

- To świetna rzecz jeśli chodzi o służbę w policji, masz dużo odpowiedzialności już na początku służby i musisz podejmować decyzje - czasem decyzje na wagę życia i śmierci - bardzo szybko - wspomina.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA