fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Maturzyści z Warszawy zatańczyli Poloneza Równości

YouTube/Miłość Nie Wyklucza
Uczniowie ze stołecznego I SLO Bednarska zatańczyli Poloneza Równości. W ten sposób chcieli pokazać gest akceptacji dla koleżanek i kolegów LGBT+.

Polonez Równości zatańczony w parach jednopłciowych przez maturzystów z I SLO Bednarska w Warszawie to odpowiedź na pomijanie potrzeb młodych nieheteronormatywnych osób w czasie wydarzeń takich jak studniówka czy walentynki - informują organizatorzy akcji.

- Rozmowa z uczniami na ten temat wynika z tradycji i wartości naszej szkoły - powiedziała Wanda Łuczak, dyrektorka I SLO. 

- Od lat staramy się traktować uczniów podmiotowo, kształtować w nich postawy w kontrze do nienawiści i wykluczenia społecznego, a co najważniejsze - dać im poczucie bezpieczeństwa oraz poszanowania godności człowieka. Kiedy więc zdecydowali, że chcą wesprzeć osoby LGBT+, wiedzieliśmy, że powinniśmy w tym pomóc. Mamy nadzieję, że ten gest doda odwagi uczniom LGBT+, sprawi, że poczują się bezpieczni i akceptowani. Spowoduje także szersze zrozumienie dla dylematów, z którymi się borykają - dodała.

Z badań zleconych przez Kampanię Przeciw Homofobii, Fundację Trans-Fuzja i Lambdę Warszawa wynika, że szkoła jest miejscem, gdzie najczęściej młode osoby LGBT+ doznają przemocy. 70 proc. z nich ma objawy depresji i myśli samobójcze.

Więcej informacji

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA