fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Antysemickie graffiti wstrząsnęło Paryżem

Twitter
Antysemickie graffiti "Tutaj mieszkają żydowskie szumowiny" na drzwiach paryskiego budynku mieszkalnego, wywołało wstrząs w stolicy Francji. Policja wszczęła już śledztwo w tej sprawie.

Francuska policja poinformowała w czwartek, że wszczęła śledztwo po tym, jak na drzwiach budynku w Paryżu wykonano antysemickie graffiti.

"Tutaj mieszkają żydowskie szumowiny" - głosi graffiti na budynku w 18. dzielnicy na północy Paryża. "W szczególności na trzecim piętrze" - dodano na drugim skrzydle drzwi, poniżej dodając symbol celownika.

Zdjęcie z graffiti w czwartek pojawiło się na Twitterze i temat momentalnie stał się jednym z głośniejszych we Francji. Mieszkająca w budynku kobieta złożyła oficjalną skargę na  policję.

Do końca dnia graffiti zostało usunięte, ale ślady po nim wciąż są widoczne, jak zauważył reporter AFP.

Marie Ottavi, dziennikarz z "Liberation" udostępnił zdjęcie na Twitterze z podpisem "Tu jesteśmy w 2018 roku. Rue Ordener w Paryżu. Żyjemy w koszmarnym śnie".

Burmistrz Paryża Anne Hidalgo potępiła na Twitterze graffiti, określając je jako "podły akt" i przekazała swoje wsparcie dla społeczności żydowskiej.

Również lewicowy polityk Jean-Luc Melenchon, przywódca partii La France Insoumise, szybko potępił incydent. "Bandyci, którzy dopuścili się takich czynów, muszą zostać odnalezieni i surowo ukarani" - zaapelował na Twitterze.

Źródło: rp.pl/ AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA