fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Gmina Człuchów kupiła gimbus. Nie dmuchniesz - nie pojedziesz

Urząd Gminy Człuchów
Samorząd gminy Człuchów w województwie pomorskim zakupił do wożenia dzieci do szkoły autobus, w którym aby uruchomić silnik, trzeba będzie wcześniej przejść test alkomatem.

O wyjątkowym pojeździe, zwanym popularnie gimbusem, informuje Radio Gdańsk. Autobus marki Renault został kupiony we Francji za 108 tys. złotych. Nad Sekwaną również woził dzieci do szkoły. Może zabrać maksymalnie 60 osób (40 miejsc siedzących i 20 stojących), a na trasy w gminie Człuchów wyruszy już we wrześniu. "Jest w bardzo dobrym stanie technicznym i ma niewielki przebieg" - zapewnia gmina.

- Jego charakterystyczną cechą jest to, że aby go uruchomić, trzeba wcześniej dmuchnąć w alkomat, zainstalowany w kabinie kierowcy. Dzięki takiemu rozwiązaniu zarówno my, jak i rodzice, będziemy spokojniejsi - powiedział Arkadiusz Kubalewski, sekretarz gminy Człuchów, cytowany przez Radio Gdańsk.

Kubalewski dodał jednak, że wyjątkowe środki ostrożności nie mają związku z jakimikolwiek problemami z trzeźwością szkolnych kierowców. - Nie było do tej pory przypadku, przez ponad dwadzieścia lat, jak wozimy dzieci do szkół własnymi autobusami, aby któryś z kierowców był złapany na jeździe pod wpływem alkoholu - mówił. - Ale, jak to mówią, strzeżonego Pan Bóg strzeże - dodał sekretarz gminy.

Autobus będzie woził uczniów do szkoły w Rychnowach i Wierzchowie Dworcu.

Źródło: rp.pl/ Radio Gdańsk
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA