fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

USA: Przybory szkolne zamiast kwiatów na pogrzebie

Twitter
58-letnia Tammy Waddel z Forsyth w stanie Georgia 9 czerwca tego roku przegrała walkę z rakiem. Wcześniej przez 30 lat pracowała jako nauczycielka. Jej ostatnią wolą było, aby uczestnicy jej pogrzebu zamiast kwiatów przynieśli na pogrzeb plecaki z przyborami szkolnymi, które miały wspomóc szkołę, w której uczyła. O sprawie pisze "The Independent".

Jak przypomina "The Independent" 94 proc. nauczycieli w szkołach publicznych w USA kupuje część przyborów szkolnych za swoje pieniądze.

Badanie, opisywane przez brytyjski dziennik wskazywało, że nauczyciel szkoły publicznej w USA rocznie przeznacza ok. 500 dolarów, aby wyposażyć swoich uczniów w niezbędne przybory - rodzin tych ostatnich często nie stać bowiem na takie wydatki.

Czytaj więcej:

Nauczyciel z Ghany uczył informatyki "instalując" Worda na szkolnej tablicy

Waddell jako nauczycielka też miała wielokrotnie wspomagać swoich uczniów w taki sposób. Przed śmiercią poprosiła więc, aby na jej pogrzebie zamiast kwiatów pojawiły się plecaki z przyborami szkolnymi, które miały trafić do jej szkoły.

Kuzyn nauczycielki, dr Brad Johnson, umieścił na Twitterze zdjęcia, na których widać m.in. wnętrze kościoła, przed mszą żałobną w intencji Waddell, na którym widać długi rząd szkolnych plecaków.

Zdjęcia wykonane przez dr Johnsona wywołały żywą reakcję internautów, którzy wyrażali podziw dla - wyrażonej nawet po śmierci - szczodrości nauczycielki.

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA