fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Adidas usuwa ze sklepu rosyjskie koszulki z sierpem i młotem

Screen ze strony Adidasa
Producent odzieży sportowej Adidas usunął ze swojego sklepu internetowego ubrania zawierające symbole Związku Radzieckiego, które wywołały oburzenie społeczności międzynarodowej.

"Dla uczczenia spotkania z Rosją w 2018 roku (mistrzostwa świata w tym kraju - przyp. red.) Adidas sięgnął do archiwów i przygotował dokładne repliki koszulek, noszonych przez znane zespoły z lat dziewięćdziesiątych" - napisał na swojej stronie Adidas w opisie jednej z prezentowanych w internetowym sklepie koszulek.

"To autentyczna replika koszulki z 1991 roku, noszona przez Rosję, aż do ostatniego ściegu" - czytamy dalej. Na koszulce znalazł się napis USRR z przodu oraz godło Związku Radzieckiego - wizerunek złotego sierpa i młota na tle kuli ziemskiej obróconej tak by było widać Eurazję i Afrykę.

"Wzięliśmy pod uwagę uwagi dotyczące opisu produktu i wyciągnęliśmy określone wnioski" - poinformował w poniedziałek Adidas w oświadczeniu przesłanym agencji Sport-Informations-Dienst (SID). Obecnie przeglądając internetowy sklep Adidasa nie można już znaleźć koszulek z godłem ZSRR.

Koszulka kosztowała 90 dolarów. Można ją było nabyć w wersji męskiej i damskiej, była też sukienka z identycznym motywem.

Ostro sprzedaż koszulek z godłem ZSRR skrytykowało MSZ Litwy. Z kolei Ukraiński Instytut Pamięci Narodowej zaapelował do Adidasa o uniemożliwienie dystrybucji na Ukrainie produktów przedstawiających symbole radzieckie .

Źródło: rp.pl/ DW
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA