fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

W Irlandii będzie można opalać się nago

stock.adobe.com
W kwietniu w Dalkey, jednej z dzielnic Dublina, otwarta zostanie pierwsza w historii Irlandii plaża dla nudystów - informuje BBC.

Pat Gallagher z Irlandzkiego Stowarzyszenia Naturystów twierdzi, że opalanie się bez ubrania jest w Irlandii "bardziej popularne niż mogłoby się to komuś wydawać".

Według Gallaghera plaże w Irlandii od lat są wykorzystywane przez osoby, które opalają się nago. Wielu Irlandczyków - jak twierdzi rozmówca BBC - wyjeżdża też do Europy, gdzie może skorzystać z plaż dla nudystów, albo wybiera takie hotele, w których ma możliwość opalania się nago.

Irlandzkie Stowarzyszenie Naturystów od lat zabiegało o to, aby w Irlandii powstała oficjalna plaża dla nudystów.

Wielu Irlandczyków miało obiekcje przed stworzeniem plaży dla nudystów obawiając się, że jej istnienie może narazić dzieci na przypadkowy kontakt z nagimi plażowiczami. Gallagher podkreśla jednak, że plaża w rejonie Hawk Cliff, która ma stać się teraz plażą nudystów, dotychczas rzadko była odwiedzana przez rodziny z dziećmi.

Gallagher zaznacza przy tym, że sam przez lata opalał się nago na plażach Irlandii i nigdy nie wszedł z tego powodu w żaden spór z okolicznymi mieszkańcami. Mężczyzna podkreśla, że nudyści wybierają plaże "położone na uboczu".

- Nie chodzimy na popularne plaże - zostawiamy zaparkowane samochody daleko za sobą, wspinamy się na wydmy i idziemy nad niewielkie zatoczki, nad które nikt inny nie chodzi.

Na pytanie, czy klimat Irlandii nie jest zbyt surowy na to, by opalać się tam nago, Gallagher odpowiada, że "latem jest wystarczająco ciepło". Kiedy dokładnie? - Kiedy rolnicy skarżą się, że spada zbyt mało deszczu - tłumaczy.

Pierwsze plaże nudystów zaczęły powstawać w latach 50-tych wzdłuż francuskiego wybrzeża.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA