fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

16-letni doradca Streżyńskiej finalistą Nobla dla dzieci

Tymon Radzik
MC.GOV.PL
Tymon Radzik, doradca minister Anny Streżyńskiej, jest jednym z trojga finalistów tegorocznej Międzynarodowej Dziecięcej Nagrody Pokoju, zwanej też dziecięcym Noblem.

Jak czytamy na stronie ministerstwa cyfryzacji, "Od dłuższego czasu młody społecznik aktywnie działa na rzecz zapewnienia dzieciom prawa dostępu do informacji publicznej".

Finałową trójkę Międzynarodowej Dziecięcej Nagrody Pokoju 2017 ogłosił dziś Desmond Tutu w imieniu Fundacji KidsRights.

Co roku jedno dziecko otrzymuje nagrodę za odważną walkę o prawa dzieci. Komitet Ekspertów otrzymał 169 zgłoszeń z 55 państwa. Obok Tymona Radzika, do finałowej trójki dostali się: Mohamad Al Jounde z Syrii oraz Faya Hasian z Indonezji. 

16-latek został zgłoszony do konkursu przez Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka, który wcześniej wielokrotnie wspierał gimnazjalistę w jego działaniach na rzecz zapewnienia obecności dzieci w debacie publicznej. 

Al Jounde został nominowany za aktywność na rzecz dzieci-uchodźców oraz edukacji, a Faya za zaangażowanie w walkę z handlem dziećmi.

Nagroda zostanie wręczona 4 grudnia w Hadze. Przekaże ją laureatka Pokojowej Nagrody Nobla z 2014 roku Malala Yousafzai. Rok wcześniej sama odbierała Międzynarodową Dziecięcą Nagrodę Pokoju.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA