Społeczeństwo

Wielka Brytania: Z Newcastle do Londynu taniej przez Minorkę

Fotolia
21-letni brytyjski student udowodnił, że ceny transportu publicznego w Wielkiej Brytanii są surrealistycznie wysokie. Zamiast pociągiem z Newcastle do Londynu, podróżował samolotem przez Hiszpanię. I zaoszczędził.

W styczniu tego roku raport wykazał, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii spędzają sześć razy więcej czasu w pociągach niż Mieszkańcy innych krajów Unii Europejskiej.

Nic więc dziwnego, że Brytyjczycy próbują skrócić ten czas, przy okazji oszczędzając również pieniądze.

21-letni mieszkaniec Newcastle, Joe Furness, udowodnił, że wystarczy odrobina kreatywności, aby pominąwszy krajowy transport odbyć miłą podróż z 12-godzinnym przystankiem na ciepłej hiszpańskiej plaży.

Za pociąg na trasie Newcastle - Londyn Furness musiałby zapłacić 78,50 funtów, nawet korzystając ze zniżki dla studentów 18-25, w trzeciej taryfie, poza szczytem.

Ponieważ młody mężczyzna odbył już raz taką nietypową podróż - na trasie z Newcastle do Manchesteru przez Szwajcarię, oszczędzając w porównaniu z podróżą pociągiem 20 funtów -  postanowił sprawdzić, czy podobnych oszczędności uda mu się dokonać na trasie Manchester -  Londyn. Udało się.

Zestawienie kosztów w funtach:

pociąg Newcastle - Londyn - 78,50

koszty przelotu i 12-godzinnego pobytu w Hiszpanii:

przelot Newcastle - Minorka - 15,99

wynajęcie samochodu na Minorce - 7,50

drinki na plaży  - 4

przelot Minorka - Londyn - 10,99

razem: 38,48

Jak tłumaczy Furness, sytuacja należy do kategorii surrealistycznych. Podróżując z Newcastle miał okazję spędzić na pięknej hiszpańskiej plaży 12 godzin, polecieć do Londynu na spotkanie z przyjaciółmi i przy okazji zaoszczędzić 40 funtów.

Źródło: The Independent

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL