fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

USA: Lekarki zarabiają dużo mniej niż lekarze

fotolia
Według nowego raportu Doximity, serwisu społecznościowego dla lekarzy, gdy lekarz-mężczyzna zarabia jednego dolara, w tym czasie lekarka otrzymuje średnio tylko 74 centy. W skali zarobków rocznych przekłada się to na różnicę około 91 tysięcy dolarów.

Najwyższa różnica między zarobkami lekarzy obu płci wystąpiła w Charlotte i Durham w Północnej Karolinie, gdzie kobiety zarabiały odpowiednio 33 i 31 procent mniej od mężczyzn. Najmniejsza różnica była w Sacramento - tam kobiety zarabiały "tylko" 19% mniej.

Zdaniem Departamentu Pracy, wśród wszystkich pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu, w USA kobiety zarabiają średnio około 82 centy w czasie, gdy mężczyźni wzbogacają się o dolara. Takie badania zostały przeprowadzone w 2016 roku.

Największe różnice w płatnościach występują w chirurgii naczyniowej, medycynie pracy i endokrynologii.

Znaczenie ma również miejsce, w którym pracuje lekarz. Wbrew pozorom na wyższe zarobki mogą liczyć ci, którzy praktykę prowadzą w mniejszych miejscowościach, niż leczący w San Francisco czy Nowym Jorku.

Raport Doximity opiera się na odpowiedziach 36 tys. lekarzy zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin, czyli pracujących co najmniej 40 godzin tygodniowo.

Źródło: rp.pl, cnn
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA