fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Francja: Facebook karze za "fake newsy"

Fotorzepa/ Marta Bogacz
Facebook zastosował sankcje wobec 30 tysięcy kont, które we Francji rozpowszechniały spam lub tzw. fake news przed wyborami prezydenckimi.

Społecznościowa platforma zapowiada, że to nie koniec wysiłków na rzecz walki z nieprawdziwymi informacjami.

"Ludzie używają Facebooka do tworzenia konstruktywnych powiązań. Od początku wierzyliśmy, że możliwe jest to tylko wtedy, gdy interakcje są autentyczne, a ludzie używają prawdziwych nazwisk. Odkryliśmy, że gdy ludzie prezentują się na Facebooku w taki sam sposób, jak w prawdziwym życiu, działają odpowiedzialnie. Fałszywe konta nie są zgodne z tym wzorem" - napisała Shabnam Shaik, manager odpowiedzialna na Facebooku za bezpieczeństwo.

"Naszym priorytetem jest oczywiście usunięcie kont o największym znaczeniu, z dużą aktywnością i dużym zasięgiem" - dodała Shaik.

Jako przykład walki ze spamem i nieprawdziwymi wiadomościami podała Francję.

"Nasze systemy weryfikacyjne potrafią wykryć wielokrotne publikowanie tych samych treści i zwiększenie wysyłania wiadomości.  Spodziewamy się, że zmniejszymy również rozpowszechnianie materiałów generowanych przez nieautentyczną aktywność, w tym spam, nieprawdziwie informacje i zwodnicze treści. Udoskonalenia w systemach pozwoliły nam podjęcie działań przeciwko ponad 30 000 fałszywych kont we Francji" - napisała manager.

"Wiemy, że musimy być jeszcze lepsi" - zapowiedziała.

Rozpowszechnianie się fałszywych informacji budzi obawy we Francji, która wkrótce będzie wybierać nowego prezydenta. Pierwsza tura głosowania jest zaplanowana na 23 kwietnia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA