fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Muzułmański lider: Antyislamska równość płci

Facebook
Jeden z liderów muzułmanów w Indiach, przewodniczący Stowarzyszenia Szkół Muzułmańskich w Indiach Kanthapuram A.P. Aboobacker Musliar oświadczył, że koncepcja równości płci jest antyislamska.

Według Musliara "kobiety nie mają w sobie siły i predyspozycji do kontrolowania wszechświata, który znajduje się w rękach mężczyzn". - Równość między płciami nigdy nie będzie czymś rzeczywistym. To przeciw islamowi i ludzkości - mówił muzułmański duchowny w czasie wystąpienia na obozie Stowarzyszenia Muzułmańskich Studentów.

- Kobiety nigdy nie będą równe mężczyznom. Nadają się jedynie do rodzenia dzieci. Kobiety nie radzą sobie w kryzysowych sytuacjach - przekonywał. Następnie stwierdził, że kobietom brakuje odwagi. - Kobiety-lekarze mogą być internistkami albo pediatrami. Ale nie starczy im odwagi do przeprowadzania poważnych operacji - stwierdził.

To nie pierwsze kontrowersyjne wypowiedzi Musliara. W przeszłości przekonywał on m.in. że fakt iż chłopcy i dziewczęta mogą siedzieć w jednej sali w szkołach wyższych jest "elementem planu zmierzającego do zniszczenia islamu".

Źródło: indiatoday.intoday.in
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA