fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sondaże wyborcze

Sondaż: Polacy ufają prezydentowi, 1 proc. nie zna Kaczyńskiego

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Andrzej Duda nadal prowadzi w rankingu zaufania CBOS - wynika z najnowszego zestawienia przedstawionego przez ten ośrodek badania opinii.

W badaniu, w którym pytano o zaufanie/nieufność do polityków (można też było zadeklarować, że danego polityka się nie zna), zaufanie do prezydenta Andrzeja Dudy deklaruje 66 proc. Nieufność wobec prezydenta wyraża 23 proc. Nie ma ankietowanych, którzy nie znaliby prezydenta.

Na drugim miejscu w rankingu zaufania jest premier Mateusz Morawiecki, któremu ufa 57 proc. ankietowanych - a nie ufa mu 29 proc. Morawieckiego nie zna 2 proc. respondentów.

Na podium w rankingu zaufania znalazł się jeszcze Jarosław Kaczyński - ufa mu 47 proc. respondentów, nie ufa 39 proc., 1 proc. nie zna prezesa PiS.

Czwarte miejsce w rankingu zajmuje Zbigniew Ziobro, któremu ufa 43 proc. a nie ufa - 38 proc.

Spośród polityków opozycji największym zaufaniem cieszy się Paweł Kukiz, któremu ufa 36 proc. respondentów. Niewiele mniej - 35 proc. - ufa kandydatce Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzacie Kidawie-Błońskiej. Z kolei Grzegorzowi Schetynie ufa tylko 25 proc. respondentów, a nie ufa 47 proc. Większą nieufność wzbudza tylko Janusz Korwin-Mikke (53 proc.).

Spośród polityków o których pytano ankietowanych najmniejszą rozpoznawalność mają Dariusz Piontkowski, szef MEN (nie zna go 57 proc. ankietowanych) i Adrian Zandberg, lider Razem (47 proc.). 45 proc. respondentów nie zna szefa MSZ Jacka Czaputowicza.

Badanie przeprowadzono między 12 a 19 września.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA