fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sondaże wyborcze

Sondaż: PiS z niemal co drugim głosem. Konfederacja poza Sejmem

Fotorzepa/ Robert Gardziński
49,5 proc. głosów uzyskałoby w wyborach do Sejmu Prawo i Sprawiedliwość - wynika z najnowszego sondażu pracowni Estymator.

Według badania, w Sejmie znaleźliby się przedstawiciele czterech ugrupowań. Oprócz polityków PiS, któremu poparcie urosło względem poprzedniego badania aż o 1,4 pkt. proc., w ławach na Wiejskich zasiadaliby parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Koalicji Polskiej.

W sondażu przeprowadzonym przez pracownię Estymator dla portalu DoRzeczy.pl, na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni), popierana przez 26,4 proc. respondentów (spadek o 1,5 pkt. proc.). Lewica (SLD, Wiosna i Razem) mogłaby liczyć na 13,1 proc. (spadek o 0,1 pkt. proc.), a Koalicja Polska (PSL i Kukiz'15) - 6,4 proc (wzrost o 0,3 pkt. proc. względem poprzedniego badania).

Poza Sejmem znalazłaby się Konfederacja, popierana przez 3,7 proc. ankietowanych (wzrost o 0,1 pkt. proc.).

W sondażu 0,9 proc. respondentów zadeklarowało głos na inny komitet.

Badanie przeprowadzono w dniach 3-4 października 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1015 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

Źródło: rp.pl/ dorzeczy.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA