fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Solidarna Polska

Kowalski: Tama dla lewicowej propagandy z Brukseli to kwestia obrony polskiego DNA

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Nie znam ani jednej osoby w Zjednoczonej Prawicy i ani jednego wyborcy Zjednoczonej Prawicy, który nie chciałby wejścia prezesa Kaczyńskiego do rządu - powiedział w radiu ZET Janusz Kowalski z Solidarnej Polski, wiceminister aktywów państwowych.

Kowalski, dzisiejszy gość Radia ZET, komentował nieoficjalne doniesienia medialne, według których Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu Mateusza Morawieckiego jako przewodniczący komitetu nadzorującego ministewrstwa sprawiedliwości, obrony narodowej i spraw wewnętrznych,

Według Kowalskiego "każda sytuacja, w której pan prezes Jarosław Kaczyński jest jeszcze bardziej aktywny w sensie formalnym, jest informacją bardzo dobrą dla Polski".

- Prezes PiS w rządzie, jako autor najlepszego programu społecznego III RP, który daje godność polskim rodzinom - 500 plus, to bardzo dobra wiadomość - chwalił dalej Kowalski.

Czytaj także:

Dworczyk: Prezes PiS w rządzie? Większa refleksja koalicjantów

Wiceminister zapewnił, że nie zna ani jednej osoby ze Zjednoczonej Prawicy i wśród jej wyborców, która byłaby przeciwna wejściu prezesa do rządu.

Komentując wciąż niepotwierdzone porozumienie między Jarosławem Kaczyńskim a Zbigniewem Ziobrą Kowalski zapewnił, że wszystkim członkom koalicji zależy na tym, aby kwestia nowej umowy została rozstrzygnięta jak najszybciej, ale "potwierdził na pewno", że lider Solidarnej Polski "nadal jest i będzie ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym".

Na pytanie o ustawy, będące prawdopodobnym powodem kryzysu w Zjednoczonej Prawicy, tzw. futerkową i o bezkarności, Kowalski odrzekł, że nie wiadomo, czy SP poprze nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, zaś ustawa o bezkarności urzędniczej jest zawieszona. - Nie ma tego tematu - uciął.

Polityk Solidarnej Polski zapewnił, że Zjednoczonej Prawicy szczególnie zależy na "zatrzymaniu pewnej tamy lewicowej propagandy, która płynie do nas z Brukseli", bo jest to kwestia obrony "polskiego DNA".

Kowalski ocenił także polskie media. Jego zdaniem Media III RP to takie, które "w sposób nieobiektywny przedstawiają nieprawdziwy obraz Zbigniewa Ziobry.

Wiarygodne natomiast to takie, które lubi wiceminister: - Ja bardzo lubię „wSieci”, „DoRzeczy”. Przede wszystkim TVP Jacka Kurskiego to medium absolutnie pluralistyczne, pokazujące prawdziwy obraz rzeczywistości.

Źródło: Radio ZET
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA