fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Miller: Silny konserwatyzm zabarwiony prymitywnym katolicyzmem

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
PiS odniósł sukces, bo obudził w społeczeństwie to, co w nim drzemało: pokłady silnego konserwatyzmu, zabarwionego takim dosyć prymitywnym katolicyzmem - powiedział w TVN24 były premier Leszek Miller.

Leszek Miller nie zgadza się z często powtarzanym twierdzeniem, że najbliższe wybory są ważniejsze niż te z 1989 roku. Jego zdaniem są jednak ważne między innymi dlatego, że następują w sytuacji "zmienionego konstytucyjnego porządku państwa" i niespotykanej dotąd
"aferalności".

- Mam na myśli zwłaszcza sprawę pana Banasia - wyjaśnił Miller.

Czytaj także: Kaczyński: Nie sondaże wygrywają wybory

Millera najbardziej zastanawia fakt, że na społeczeństwie nie robi wrażenia "widoczna patologizacja rządzenia przez obóz władzy".

Były premier zauważył, że między wyborcami a politykami jest coraz więcej cynizmu.

- Do tej pory zwykle się mówiło, że to politycy wykorzystują wyborców, ale teraz trzeba powiedzieć, że wyborcy wykorzystują też polityków. Wyborcy mówią: "podwyższyliście nasz byt, dopóki dajecie nam pieniądze, wszystko wam wybaczamy" - mówił Miller.

Pytany o źródło sukcesu Prawa i Sprawiedliwości Leszek Miller odparł, że partia Jarosława Kaczyńskiego obudziła w Polakach to, co w nich drzemało - "pokłady silnego konserwatyzmu, zabarwionego takim dosyć prymitywnym katolicyzmem, takiej wrażliwości na podrzucanie tezy o wielkości".

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA