fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Miller: Kidawa-Błońska uprawia urzekający styl polityki

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Była marszałek Sejmu uprawia inny styl polityki, który może być urzekający - stwierdził w TVN24 były szef SLD Leszek Miller.

Leszek Miller w "Rozmowie Piaseckiego" komentował kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera. Przedstawił ją Grzegorz Schetyna przy okazji prezentowania "jedynek" na listach wyborczych.

Zdaniem Millera, "pozytywnie zaskoczonego" tą kandydaturą, Kidawa-Błońska może być dobrą propozycją dla elektoratu innych partii opozycyjnych. - Była marszałek Sejmu uprawia inny styl polityki, który może być urzekający - stwierdził.

Były lider SLD przyznał też, że żałuje, że Koalicja Europejska zmontowana na wybory do Parlamentu Europejskiego - nie przetrwała. Była bowiem szansa, aby w tym układzie stoczyć z PiS jeśli nie wygraną, to wyrównaną walkę w wyborach parlamentarnych.

- Szkoda, że do wyborów opozycja idzie podzielona - powiedział Miller.

Polityk skomentował także słowa rzeczniczki SLD Anny Marii Żukowskiej, która na antenie TVP Info stwierdziła, że jeśli raport komisji ds. wyłudzeń podatku VAT jest wiarygodny, to Donald Tusk i Ewa Kopacz powinni stanąć przed Trybunałem Stanu. Wycofała się z tych słów na Twitterze, pisząc, że popełniła błąd stawiając tę hipotezę. "Nie mam i moja partia nie ma do efektów pracy tej komisji zaufania i nie popieram stawiania Donalda Tuska oraz innych osób przed Trybunałem Stanu. Przepraszam za błąd" - napisała.

Leszek Miller skomentował tę woltę mówiąc: - Z panią rzecznik dzieje się coś złego. Nie można powiedzieć większego głupstwa i wyrządzić większej szkody w czasie kampanii wyborczej.

Dodał też, że żałuje, iż na listach wyborczych jest Anna Maria Żukowska, a nie ma Moniki Jaruzelskiej, która jego zdaniem zdobyłaby nie tylko więcej głosów niż Żukowska, ale także więcej niż Adrian Zandberg.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA