fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Jakie podwyżki dla cywilów w wojsku

Archiwum MON
Szef MON zdecydował, że pracownicy cywilni resortu obrony otrzymają średnio o 300 złotych podwyżki. Jednak związkowcy chcieli wyższych podwyżek.

Jak informuje MON wypłata podwyżek wynagrodzeń, z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r. nastąpi do 30 kwietnia 2019 r.

MON planuje też wypłatę dla każdego pracownika jednorazowej premii w połowie 2019 roku, ale „w przypadku wystąpienia oszczędności na funduszu wynagrodzeń i uposażeń". Podejmuje też „zabiegi, by w projekcie budżetu na 2020 rok zaplanowano podwyżki wynagrodzeń pracowników resortu ON w średniej kwocie 500 zł".

Jak podaje MON aktualnie średnie wynagrodzenie pracowników cywilnych wojska wynosi 4373 zł.

Przypomnimy, że rozmowy na temat podwyżek pracowników cywilnych wojska trwały od początku stycznia, o czym pisaliśmy w „Rzeczpospolitej". Związkowcy proponowali, aby średnia wysokość podwyżki wyniosła 550 zł. Resort obrony na to się nie zgodził.

MON przypomina, że od 2011 r. podwyżki wynagrodzeń pracowników cywilnych były zamrożone. Zmieniło się to dopiero w 2016 r. Zdaniem resortu w 2016 r. otrzymali oni podwyżkę średnio o 250 zł, rok później o 200 zł. W ubiegłym roku szef MON Mariusz Błaszczak także podjął decyzję o podwyżkach płac dla cywilnych pracowników wojska i przeznaczył na podwyżki 114,5 mln zł – w 2018 r. ich wynagrodzenia wzrosły o ok. 200 zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA