Służby mundurowe

Władysław Frasyniuk zatrzymany przez policję. Zwolniony po przesłuchaniu

Władysław Frasyniuk
Fotorzepa, Bartek Sadowski
Dziś o godz. 6.10 policja zatrzymała byłego opozycjonistę Władysława Frasyniuka. Po przesłuchaniu w podwrocławskiej Oleśnicy Frasyniuk został zwolniony.

O zatrzymaniu Frasyniuka poinformowała na Facebooku jego żona, Magda Dobrzańska-Frasyniuk.

Film z zatrzymania Frasyniuka zamieścił na Twitterze Ryszard Petru.

Władysław #Frasyniuk w kajdankach - smutny symbol reżimu Kaczyńskiego. pic.twitter.com/cwuc8zKTlH

— Ryszard Petru (@RyszardPetru) 14 lutego 2018

Po godzinie 8 Dobrzańska-Frasyniuk poinformowała, że Władysław Frasyniuk został zwolniony po przesłuchaniu w podwrocławskiej Oleśnicy. Usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów na służbie.

Już przed swoim domem, po zwolnieniu, pytany o powody niestawiania się na przesłuchania, Frasyniuk tłumaczył: - Z władzą opresyjną się nie dyskutuje i nic się jej nie ułatwia. Władzę opresyjną się zwalcza - mówił. -

Frasyniuk jest zdania, że wszyscy zatrzymujący go policjanci odczuwali dyskomfort, że dzięki mediom elektronicznym opinia publiczna będzie mogła poznać ich twarze. - - Oni mają poczucie, że uczestniczą w teatrzyku, mają świadomość, że zapisują się w historii, a papiery zostaną. Żeby nie było cienia wątpliwości - gdy wychodziłem, policjanci powiedzieli: było nam miło, że mogliśmy pana poznać.

Dziś o 6 rano Frasyniuk został zatrzymany w swoim domu i wyprowadzony w kajdankach. Dobrzańska-Frasyniuk relacjonowała w TVN24, że jej męża wyprowadziło czterech policjantów, w tym jeden z kamerą. Operator kamery był zamaskowany.

Jego zatrzymanie ma związek z niestawianiem się w prokuraturze, gdzie Frasyniuk miał być przesłuchany w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej policjanta podczas jednej z kontrmiesięcznic smoleńskich, w czerwcu ubiegłego roku..

Władysław Frasyniuk odmawiał stawienia się w prokuraturze tłumacząc, że w Polsce przestało istnieć państwo prawa.

Jak poinformował obrońca opozycjonisty, mec. Piotr Schramm, żonie Frasyniuka nie powiedziano, gdzie zatrzymany zostanie przewieziony. Ten fakt został przez mecenasa uznany za bardzo istotny, zwłaszcza że Frasyniuk ma prawo do tego, aby podczas wykonywanych czynności był przy nim obecny adwokat.

Frasyniuk był wcześniej wzywany na przesłuchania przez prokuraturę warszawską.

 

 

 

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL