fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Troje łódzkich sędziów wykluczonych z "Iustitii"

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Prezes i dwoje wiceprezesów Sądu Rejonowego dla Łodzi – Śródmieścia zostało wykluczonych ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia".

Chodzi o sędziów Krzysztofa Kurosza, Dorotę Drab i  Janusza Pelczarskiego. Krzysztof Kurosz w styczniu 2018 został powołany na prezesa Sądu Rejonowego dla Łodzi – Śródmieścia. Zastąpił Joannę Annę Szczygielską odwołaną przez Zbigniewa Ziobrę za złe wyniki.

Uchwałę w sprawie wykluczenia trójki sędziów Zebranie Członków Oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" w Łodzi podjęło  23 listopada, po rozpoznaniu wniosku zarządu  łódzkiego oddziału stowarzyszenia. Jest nieprawomocna.

Jako powody wykluczenia podano nieprzestrzeganie przez członków postanowień statutu lub uchwał władz Stowarzyszenia oraz podejmowanie  działań sprzecznych z celami Stowarzyszenia.

W styczniu Zebranie Oddziału SSP Iustitia w Łodzi wezwało  Krzysztofa Kurosza, Dorotę Drab i Janusza Pelczarskiego, do złożenia pisemnego wyjaśnienia, dlaczego nie respektowali  apelu Zarządu  Iustitii z dnia 28 sierpnia 2017 r. o nie przyjmowaniu stanowisk prezesów sądów po prezesach odwołanych przez Zbigniewa Ziobrę na podstawie ustawy z 12 lipca 2017 r. nowelizującej prawo o ustroju sądów powszechnych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA