fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

KRS nie przyjęła uchwały ws. antysemickich wpisów sędziego Dudzicza

YouTube
Krajowa Rada Sądownictwa nie przyjęła uchwały potępiającej antysemickie wpisy swojego członka sędziego Jarosław Dudzicza. Stanowisko KRS w tej sprawie poznamy w innym terminie.

Jak donosi radio RMF FM, Rada postanowiła odroczyć decyzję w tej sprawie, gdyż nie otrzymała z Prokuratury Krajowej dokumentacji, z której miałoby wynikać, że prezes Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim oraz członek Krajowej Rady Sądownictwa Jarosław Dudzicz był autorem antysemickich wpisów w internecie.

Przypomnijmy, że według Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia – Starego Miasta Jarosław Dudzicz, posługujący się pseudonimem "jorry123", w sierpniu 2015 r. na forum internetowym „Dziennika Gazety Prawnej" nazwał Żydów "podłym, parszywym narodem, któremu nic się nie należy".

Czytaj też: Bodnar do KRS w sprawie antysemickich wpisów

Wczoraj Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar napisał w tej sprawie do szefa Krajowej Rady Sądownictwa. Oczekiwał, że KRS potępi zachowanie sędziego i "wykaże się determinacją w prowadzeniu postępowania w sprawie ewentualnego naruszenia zasad etyki".

Jak informuje na TT reporter RMF FM Patryk Michalski, na dzisiejszym posiedzeniu KRS większość członków Rady nie chciała przyjęcia ogólnej uchwały potępiającej antysemickie wpisy, bo jak mówiła sędzia Dagmara Pawełczyk-Woicka, oczywistym jest, że je potępiają. Według Michalskiego KRS czeka na dokumenty z Prokuratury Krajowej, bo niektórzy członkowie KRS mają nadzieję, że wpisy nie były autorstwa Dudzicza.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA