fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości: Krajowa Rada Sądownictwa mówi "nie" temu, co się dzieje

YouTube
Krajowa Rada Sądownictwa stanowczo zaprotestowała przeciwko działaniom, jakie zostały ujawnione w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Z urlopu odwołano dyrektora biura prawnego Krajowej Rady Sądownictwa Tomasza Szmydta (prywatnie mąż Emilii S.), który ma złożyć KRS wyjaśnienia.

Czytaj także:

Kto stoi za @kastawatch - tło afery z wiceministrem Piebiakiem

Krajowa Rada Sądownictwa negatywnie oceniła zgłoszenie się dwóch członków KRS na stanowiska do Izby Dyscyplinarnej w Sądzie Najwyższym.

Rada potępia za hejtowanie sędziów

Na nadzwyczajnym posiedzeniu KRS jej prezydium zajęło się gorącymi tematami związanymi z wymiarem sprawiedliwości. I tak, prezydium Krajowej Rady Sądownictwa z ogromnym zaniepokojeniem przyjmuje doniesienia medialne dotyczące zachowań urzędujących sędziów, polegających na inspirowaniu lub nadzorowaniu zorganizowanej akcji insynuacji i oskarżeń pod adresem innych sędziów.

- Choć sędziowie, jako osoby sprawujące władzę publiczną, mogą być zawsze adresatem krytyki społecznej i medialnej, to jednak należy stanowczo zaprotestować przeciwko takim działaniom, jakie zostały ujawnione w ostatnich dniach.

Taka działalność zasługuje na najwyższe potępienie i uchybia godności urzędu sędziego, uzasadniając wątpliwości co do nieskazitelności charakteru zaangażowanych w nią osób – cechy, którą każdy sędzia powinien się charakteryzować.

W ocenie Prezydium Krajowej Rady Sądownictwa niezbędne jest dokładne zbadanie wszystkich doniesień medialnych przez organy ścigania oraz przez właściwego rzecznika dyscyplinarnego sędziów – napisano w uchwale.

Na koniec prezydium Krajowej Rady Sądownictwa oczekuje, że członkowie Krajowej Rady Sądownictwa, których nazwiska pojawiają się w mediach w związku z tą aferą, niezwłocznie złożą pisemne wyjaśnienia co do swojego udziału w tym procederze.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA