fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

#RZECZoPRAWIE - Prof. Chojna – Duch: wypowiedź Zaradkiewicza dozwolona

prof. Elżbieta Chojna – Duch
rp.pl
- Wypowiadamy się jedynie w obronie swobody wypowiedzi naukowej – podkreśliła w programie #RZECZoPRAWIE prof. Elżbieta Chojna – Duch, jedna z sygnatariuszek listu w obronie dr Kamila Zaradkiewicza.

Ponad dwadzieścioro pracowników naukowych Uniwersytetu Warszawskiego podpisało list do prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego w obronie dr hab. Kamila Zaradkiewicza. Przypomnijmy, iż od pracownika naukowego UW, a zarazem dyrektora Zespołu Orzecznictwa i Studiów Trybunału Konstytucyjnego zażądano złożenia rezygnacji z pełnionej funkcji, po wypowiedzi dla „Rzeczpospolitej".

W wywiadzie dla „Rz" dr Kamil Zaradkiewicz powiedział, że „każdy wyrok, także ten wydany przez sędziów Trybunału, podlega ocenie kryteriów ustawowych i konstytucyjnych. Oznacza to, że orzeczenia Trybunału nie zawsze są ważne i ostateczne".

Jedną z sygnatariuszek listy była prof. Elżbieta Chojna – Duch, która we wtorek gościła w programie #RZECZoPRAWIE..

W rozmowie z Ewą Usowicz, prof. Chojna-Duch podkreśliła, iż autorzy listu wypowiadają się jedynie w obronie swobody wypowiedzi naukowej. - Była to wypowiedź [dr Zaradkiewicza – red.] o charakterze abstrakcyjnym, nie dotyczyła konkretnych wyroków Trybunału Konstytucyjnego – wskazała.

Chojna - Duch w #RZECZoPRAWIE

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA