fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Oświadczenia majątkowe sędziów i prokuratorów będą jawne

123rf
Janusz Wojciechowski poseł PiS do parlamentu Europejskiego poinformował o stworzeniu nowych przepisów, które pozwolą na ujawnienie oświadczeń majątkowych funkcjonariuszy państwowych, w tym sędziów i prokuratorów.

Przypomnijmy, że Prawo i Sprawiedliwość w swoim programie zapowiedziało ujawnienie oświadczeń majątkowych funkcjonariuszy wymiaru sprawiedliwości.

„Nie ma żadnych powodów, by utajniać oświadczenia majątkowych osób publicznych. Obowiązujące rozwiązanie dotyczące oświadczeń majątków prokuratorów i sędziów uchybiają zasadom transparentności postępowania osób pełniących funkcje publiczne. Pod rządami Prawa i Sprawiedliwości oświadczenia majątkowe osób wykonujących obydwa zawody będą jawne."

Europoseł w wywiadzie dla wPolityce.pl podkreślił, że środowiska prawnicze obawiają się wprowadzenia upublicznienia zeznań majątkowych prokuratorów i sędziów.

Obecnie obowiązek ujawniania oświadczeń majątkowych dotyczy posłów i radnych. Choć sędziowie trybunału konstytucyjnego, sędziowie sądu najwyższego, sędziowie sądów powszechnych i prokuratorzy składają oświadczenia, to nie są one upubliczniane.

Od wczoraj można zapoznać się z oświadczeniami majątkowymi przedstawili członków rządu.

Źródło: wPolityce.pl, rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA