Reklama

KRS zajmie się sprawą antysemickich wpisów Dudzicza

Na najbliższym posiedzeniu KRS chce zamknąć temat antysemickich wpisów w internecie jednego ze swoich członków.

Aktualizacja: 21.10.2019 17:48 Publikacja: 21.10.2019 17:23

Jarosław Dudzicz

Jarosław Dudzicz

Foto: tv.rp.pl

Rada dwukrotnie upominała się w prokuraturze o informacje w sprawie śledztwa dotyczącego antysemickich wpisów. Sędzia Dudzicz występuje w niej od kilku lat w charakterze świadka. Materiały właśnie dotarły do Rady. Sprawa została skierowana na najbliższe posiedzenie prezydium KRS (4 listopada) i automatycznie wysłana do Komisji Etyki KRS. Za dwa tygodnie Rada zajmie ostateczne stanowisko w tej sprawie.

„Podły, parszywy naród, nic im się nie należy” – taki wpis o Żydach umieścił w 2015 r. na internetowym forum użytkownik podpisujący się „jorry123”. Według prokuratury autorem jest sędzia Jarosław Dudzicz, dziś członek KRS. Już raz KRS próbowała zająć stanowisko w jego sprawie. Gotowy był nawet projekt potępienia dla antysemityzmu. Do głosowania nie doszło.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Praca, Emerytury i renty
Szef opublikował zdjęcie „chorej” pracownicy na weselu. Ekspert: „Nie zastanowił się”
Prawo rodzinne
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok dla konkubentów. Muszą się rozliczyć jak po rozwodzie
Podatki
Inspektor pracy zamieni samozatrudnienie na etat - co wtedy z PIT, VAT i ZUS?
Sądy i trybunały
Piotr Prusinowski: W Sądzie Najwyższym pozostaje tylko zgasić światło
Sądy i trybunały
Minister Waldemar Żurek nie posłuchał kolegiów. Są kolejne dymisje w sądach
Reklama
Reklama