fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polowanie na Świętego Mikołaja

Fotorzepa
Tegoroczny szczyt rekrutacji do zajęć związanych ze świętami jest sporym wyzwaniem dla agencji zatrudnienia. Także tutaj widać efekty rynku pracownika.

– Nieprzerwanie od ośmiu miesięcy obserwujemy spadek bezrobocia, co powoduje, że dostępnych pracowników „od zaraz" jest coraz mniej. W relatywnie krótkim trzytygodniowym boomie w okresie świątecznym dostępność pracowników zawsze stanowi wyzwanie, a w dzisiejszych warunkach rynku pracy wiąże się z większymi trudnościami – przyznaje Krzysztof Inglot, pełnomocnik zarządu agencji zatrudnienia Work Service, która w tym sezonie zatrudni ok. 2–3 tys. osób.

Według branży pracy tymczasowej okołoświątecznych ofert będzie w tym roku jeszcze więcej niż w 2014 r., gdy ich liczbę szacowano na ok. 20 tys. Agencja zatrudnienia Adecco Poland podkreśla, że ten wzrost jest m.in. skutkiem rosnących świątecznych wydatków Polaków, które według firmy doradczej Deloitte mają być w tym roku o 11 proc. wyższe niż w 2014 r.

– Co roku obserwujemy, jak przed świętami Bożego Narodzenia popyt na sezonowych pracowników wzrasta. Wynika to z poprawiającej się sytuacji...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA