fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawius przyspieszy rozwój rynku pracy dla wolnych strzelców

AdobeStock
O 15 proc., do 517 tys., zwiększy się w tym roku liczba freelancerów w Polsce. Połowa z nich świadczy usługi online, których rynek urośnie w tym roku do 12,2 mld zł.

Na rynku freelancingu zachodzą duże zmiany, które kształtowane są zarówno przez globalne czynniki, w tym masowe przechodzenie na model pracy zdalnej, jak i lokalne, takie jak profesjonalizacja sektora – twierdzi Przemysław Głośny, prezes e-platformy Useme.com, która specjalizuje się w obsłudze freelancerów. Według jej raportu, który „Rzeczpospolita" opisuje jako pierwsza, czas pandemii wraz z upowszechnieniem zdalnej pracy znacząco przyspieszy rozwój rynku usług freelancingu w Polsce i na świecie.

Jak prognozuje Useme.com, liczba wolnych strzelców – czyli osób zarabiających na zleceniach – zwiększy się w tym roku w Polsce do ok. 517 tys., czyli o ok. 15 proc. w porównaniu z 2019 r. Wśród nich połowę będą stanowić freelancerzy świadczący usługi dla biznesu przez internet, w tym copywriterzy, specjaliści social media, informatycy i graficy komputerowi. Ta grupa też ma się powiększyć w tym roku o ok. 15 proc., do ponad 250 tys....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA