fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uczelnie kontra świat

W auli Politechniki Gdańskiej odbyła się debata oksfordzka.
Rzeczpospolita, Anna Rezulak
Przeciwnicy i zwolennicy obecnego systemu szkolnictwa wyższego starli się w debacie oksfordzkiej w Gdańsku w ramach Open Eyes Economy Summit.

– Co łączy Disneya, Forda i innych? Porzucili edukację i poszli drogą biznesu. Nie pozwolili, by szkoła stanęła im na drodze edukacji – mówił Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK. – Na uczelnie trafiają osoby, które nie powinny się tam znaleźć – odpowiadała Joanna Bochniarz, prezeska zarządu Centrum Innowacyjnej Edukacji. W auli Politechniki Gdańskiej spierali się zwolennicy i krytycy obecnego systemu edukacji.

Okazją do dyskusji była kolejna odsłona konferencji Open Eyes Economy Summit. To cykl spotkań na uczelniach w całej Polsce poświęconych ekonomii w połączeniu z wartościami społecznymi. W auli Politechniki Gdańskiej zebrali się eksperci, naukowcy, teoretycy i praktycy. Główną osią sporu było postawione pytanie – czy szkoły wyższe przygotowują studentów do życia w świecie, który nie istnieje. W szranki stanęli znani ekonomiści, m.in. prof. Dariusz Filar, Piotr Voelkel, założyciel grupy kapitałowej VOX, a wśród tzw. mentorów znaleźli się m.in. dr Henryka Bo...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA