Michał Stankiewicz

Pieniądze w gazie, turyści w tunelu

Myślę, że za dwa lata wpływy podatkowe z gazoportu będą jeszcze większe. To daje nam perspektywę na przyszłość, jeżeli chodzi o budżet i możliwość zaciągania zobowiązań – mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.

Wszyscy za tunelem. „Ojcem chrzestnym jest Joachim Brudziński”

Już w przyszłym roku mieszkańcy wyspiarskiego Świnoujścia będą mogli korzystać ze stałego połączenia z lądem. Inwestycja budzi nieustanne zainteresowanie – mieszkańców i polityków.

Dla turystów i do życia

Przyjezdnym kojarzy się z Mikołajem Kopernikiem, piękną starówką wpisaną na światową listę UNESCO, wyścigami na żużlu i festiwalem Camerimage. Niemniej – poza tymi ikonami – Toruń to po prostu dobre miejsce do życia, które pozwala na atrakcyjne spędzanie czasu przez cały rok.

Pomoc, doradztwo i promocja

W Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przedsiębiorcy inwestujący w mieście mogą liczyć na pełną obsługę – począwszy od uzyskania informacji, przejścia przez formalne procedury, po finansowanie, znalezienie pracowników i promocję.

Biura, technologie, finanse oraz szkolenia

W Toruniu działa aż 13 instytucji zajmujących się obsługą biznesu. Można w nich uzyskać pełną ofertę instrumentów wsparcia – od finansowania, poprzez zwolnienia i ulgi podatkowe, pełne doradztwo, po szkolenia i promocję.

Pełne wsparcie bez podatków

Przedsiębiorcy inwestujący w Toruniu mogą liczyć nie tylko na wsparcie miasta na każdym etapie procesu inwestycyjnego, ale także na ulgi podatkowe.

Różnorodne grunty czekają na inwestorów

Niemal 100 ha terenów inwestycyjnych posiada Toruń, z czego jedna trzecia z nich zlokalizowana jest w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń Wschód. To doskonale skomunikowany obszar z siecią krajowych dróg.

Potencjał tkwi w ludziach

Nowoczesny sektor logistyczny, branża BSS, a także charakterystyczny dla Torunia przemysł elektromaszynowy tworzą gospodarczą mapę miasta. Uzupełnia je silne zaplecze naukowe z 20 tysiącami studentów oraz dynamicznie rosnące wskaźniki ekonomiczne.

Sprawa ks. Andrzeja Dymera. Ćwierć wieku bez żadnej kary

Andrzej Dymer, szef licznych instytucji kościelnych i zaufany biskupów, oskarżany o molestowanie seksualne i pedofilię, zmarł we wtorek po długiej chorobie.

Nietykalny ksiądz Andrzej D.

Oskarżany o molestowanie wychowanków duchowny odpowiada za kluczową inwestycję kurii.