fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Przebite koła aut gości urodzin Radia Maryja

Pod tą bydgoską bazyliką św. Wincentego a Paulo uszkodzono kilka aut gości urodzin Radia Maryja
Wikipedia
Żandarmeria wojskowa wyjaśnia sprawę zniszczonych samochodów ojców redemptorystów i działaczy Prawa i Sprawiedliwości.

Do incydentu doszło w Bydgoszczy pod miejscową bazyliką św. Wincentego a Paulo w czasie mszy w intencji Radia Maryja, które świętuje 24. urodziny.

Jak podaje lokalne radio PiK nieznani sprawcy pod koła samochodów gości podłożyli deski nabite gwoździami, co poprzebijało opony w kilku autach, należących m.in. do ojców redemptorystów.

Pod samochód wiceministra obrony Bartosza Kownackiego ktoś miał podrzucić rozbite butelki, na szczęście wiceminister zauważył je i nie zniszczył swojego pojazdu.

- Tak dużą uroczystość powinna zabezpieczać policja- twierdził w rozmowie z radiem wiceminister Kownacki.

Policja tymczasem nic nie wiedziała o mszy z zaproszonymi gośćmi. – Nikt nas nie poinformował, że jest takie nabożeństwo, nie było żadnej prośby ze strony Kościoła, żadnej informacji – mówi „Rzeczpospolitej" nadkom. Maciej Daszkiewicz z kujawsko-pomorskiej komendy policji.

Funkcjonariusze, gdy dowiedzieli się o incydencie pojechali na miejsce. Ustalili, że szpikulce podłożono pod kilkoma samochodami gości i ojców redemptorystów.

– Dwóch z nich ma przebite opony. Zauważyli to już podczas jazdy, powiadomili innych – dodaje policjant. Podkreśla, że na chwilę obecną nie ma żadnego zgłoszenia związanego z incydentem.

Jak donosi radio PiK sprawę ma wyjaśniać Żandarmeria Wojskowa. Jej rzecznik nie odbiera telefonu. Nie mogliśmy się więc dowiedzieć, czy już zatrzymano kogoś do tej sprawy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA