fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Brutalne pobicie 33-latka. Nagi i zakrwawiony szukał pomocy

materiały policji
Prokuratura w Gostyniu wyjaśnia sprawę brutalnego pobicia 33-latka. Mężczyzna uciekł oprawcom. Nagi i zakrwawiony szukał pomocy. Sprawcy usłyszeli już zarzuty.

O zdarzeniu poinformowały lokalne media. Według informacji portalu gostyn24.pl, inicjatorem uprowadzenia mężczyzny był 18-letni mieszkaniec Piasków, który był w konflikcie z 33-latkiem z Gostynia.

Powodem sporów miały być dawne długi i rozpowszechniane przez 33-latka plotki. Nastolatek postanowił się zemścić i wymierzyć sprawiedliwość angażując w swój plan kilka osób.

Nakłonił do współpracy swojego rówieśnika - 18-letniego mieszkańca Gostynia, aby "wystawił" mu ofiarę. Kolega wykonał to zadanie z pomocą swojego ojca. W wieczór, gdy doszło do przestępstwa, całą trojka jeździła samochodem kręcąc się w okolicach Gostynia.

– Ofiara nie wiedziała jednak, że 18-latek cały czas pozostaje w kontakcie z jego przyszłymi oprawcami – powiedział lokalnemu portalowi Jacek Masztalerz, prokurator rejonowy w Gostyniu.

33-latek został zwabiony na teren nieczynnej stacji kolejowej w Kosowie i tam zaatakowany przez trzech oprawców. - Tam zaczęło się bicie, kopanie, i rzucanie ofiarą o ziemię. W pewnym momencie sprawcy nakazali 33-latkowi rozebranie się. Zabrali mu telefon i powerbank o wartości około tysiąca złotych – mówił prokurator Masztalerz.

Napadnięty i pobity mężczyzna, wykorzystał moment nieuwagi napastników i zdołał uciec. Zakrwawiony i nagi dotarł do miejscowości Gola, gdzie z pomocą przyszło mu starsze małżeństwo. Małżonkowie wezwali też pogotowie i policję.

Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali sprawców pobicia. Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju i pobicia.

Zastosowano wobec nich środki wolnościowe - zakaz zbliżania się do ofiary i kontaktowania z pokrzywdzonym oraz poręczenia majątkowe.

Sprawcy pobicia chcą się dobrowolnie poddać karze. Do ich prośby musi się teraz ustosunkować sąd.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA