fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Michał Szczerba: Zignorowanie TSUE to ogłoszenie Polexitu

tv.rp.pl
Poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba odniósł się do słów wicepremiera Jarosława Gowina. Minister powiedział, że rząd może zignorować orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej rozpoczął badanie sprawy pytań prejudycjalnych Sądu Najwyższego. Wszczęty został pierwszy etap procedury, tak zwany etap pisemny.

W rozmowie z "Do Rzeczy" wicepremier Jarosław Gowin powiedział, że rząd może zignorować orzeczenie TSUE. 

- Jeżeli Trybunał dopuści się precedensu i usankcjonuje zawieszenie prawa przez Sąd Najwyższy, to nasz rząd zapewne nie będzie miał innego wyjścia jak doprowadzić do drugiego precedensu, czyli zignorować orzeczenie TSUE jako sprzeczne z traktatem lizbońskim oraz z całym duchem integracji europejskiej. Mówię to z ubolewaniem jako zwolennik integracji. Unia Europejska jest śmiałym i dalekosiężnym projektem, ale może przetrwać tylko jako Europa ojczyzn - powiedział Gowin.

- Jeżeli państwo członkowskie nie respektuje wyroków Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu (...), to oznacza to Polexit - ocenił w Polsat News Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej.

- To jest wicepremier polskiego rządu. Jeżeli Jarosław Gowin takie słowa puszcza w obieg, to oznacza, że tego typu dyskusje w PiS trwają i to jest pewna linia tej partii - dodał.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA