fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Umorzono śledztwo ws. transparentu na Żylecie

YouTube
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie wywieszenia na stadionie transparentu "KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice - dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice". "Kibic nie czytał, co wywiesił".

Umorzona sprawa dotyczy incydentu, który miał miejsce 8 maja 2016 roku podczas meczu Legii Warszawa i Piasta Gliwice na stadionie Legii w Warszawie.

Transparent zawisł tego dnia na słynnej Żylecie.

Kibice wywiesili transparent o treści:  "KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice - dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice".

Doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa złożyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna oraz KOD.

Prokuratura przesłuchała w tej sprawie osiemnastu świadków, spośród których 14 uznało, że hasła a transparentu uznali za zagrażające.

Przesłuchani zostali również kibice, którzy wywiesili wspomniany transparent. Jeden z przesłuchanych stwierdził, że nie mógł zapoznać się z treścią transparentu, gdyż "stał na górze, a transparent zwisał w dół". Stwierdził też, że zawsze gdy rozwiesza transparent, "sprawdza tylko dwie pierwsze litery", by sprawdzić, że napis nie jest do góry nogami. Kolejny świadek oświadczył, że nie mógł zapoznać się z treścią transparentu.

Przesłuchiwani kibice zeznali, że nie wiedzą, kto jest autorem treści transparentu.

Po przesłuchaniu świadków prokuratura umorzyła śledztwo.

"Nie uzyskano dowodów, z których w sposób jednoznaczny wynikałoby, że osoby, które wywiesiły przedmiotowy transparent podczas meczu, działały w zamiarze stosowania groźby bezprawnej lub nawoływania do przestępstwa" - brzmi fragment uzasadnienia, do którego dotarło TVN24.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA