fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Znęcał się nad żoną. Były radny PiS stanie przed sądem

YouTube
Do sądu skierowano akt oskarżenia przeciwko Rafałowi P. Byłemu radnemu PiS zarzuca się znęcanie się nad żoną.

O sprawie byłego już bydgoskiego radnego Rafała P. zrobiło się głośno po raz pierwszy pod koniec lutego, kiedy lokalne media zamieściły relacje jego żony, że znęcał się nad nią. W internecie pojawiło się nagranie głosowe z domowej awantury zrobione przez żonę, a sprawa stała się bardzo głośna w mediach. P. po pierwszych publikacjach zrezygnował z klubu radnych PiS i z partii. W ostatni czwartek zrzekł się mandatu radnego. 

Jako pierwszy o przemocy, której ówczesny radny PiS miał dopuścić się wobec żony, napisał w lutym "Express Bydgoski". P. zapewniał na łamach gazety, że nigdy nie uderzył małżonki ani dzieci. "Pochodzę z tradycyjnej rodziny, gdzie mężczyzna zarabia, a żona sprząta, gotuje, prasuje. Moja tego nie lubiła robić. Na pierwszym miejscu stawiała pracę, na drugim fitness. Oczekiwałem, że przynajmniej raz dziennie poda mi ciepły posiłek, a skoro zwykle jest zmęczona i chce szybciej iść spać, to wcześniej położy dzieci do łóżek i godzinę od 21. do 22. spędzi ze mną" - tłumaczył. 

Po publikacji "Expressu Bydgoskiego" Rafał P. zrezygnował z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości. 

Sprawą zajęła się prokuratura. Do sądu skierowano akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie. Byłemu radnemu zarzuca się popełnienie czterech przestępstw. 

Rafał P. oskarżony jest o znęcanie się, naruszanie miru domowego, uporczywe nękanie oraz niszczenie dokumentów - dowodu osobistego, prawa jazdy, a także karty SIM Karoliny P. Do czynów tych miało dochodzić od 2006 roku.

Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.

Źródło: rp.pl/Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA