fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Gowin: Kukiz w Zjednoczonej Prawicy? Trwają rozmowy

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Bardzo bym się cieszył, gdyby Paweł Kukiz złożył podpis pod "Polskim Ładem" i gdyby Zjednoczona Prawica się poszerzyła - powiedział w Polsat News lider Porozumienia, wicepremier Jarosław Gowin.

W rozmowie z Polsat News wicepremier Jarosław Gowin stwierdził, że propozycje, które ten program zawiera - " zmiany dotyczące mieszkalnictwa, stała subwencja rozwojowa, inwestycyjna dla samorządów i wiele innych rozwiązań" - są bliskie środowisku politycznemu  Pawła Kukiza i jemu samemu.

Dlatego ZP zabiega o poparcie Kukiz'15. -  Nie jest żadną tajemnicą, że od wielu tygodni trwają rozmowy między Zjednoczoną Prawicą, a konkretnie z jednej strony PiS, z drugiej strony Porozumieniem, a środowiskiem Pawła Kukiza - mówił Gowin. Dodał, że ciszyłby się, gdyby Kukiz złożył podpis pod programem "Polskiego Ładu" PiS i tym samym poszerzyłaby się Zjednoczona Prawica.

Wicepremier uważa, że jego byli koledzy z Platformy Obywatelskiej podzielają i jego poglądy na sprawy gospodarcze, i na ideowe, więc ma nadzieje, że sami zdecydują się na podjęcie rozmów.

- Nie będę za pośrednictwem mediów w jakikolwiek sposób wywierał na nich nacisku. Być może nasze drogi się zejdą, być może nie - stwierdził.

Dodał jednak, że między ZP a "konserwatywnymi niedobitkami z PO", z których się wywodzi, nie toczą się żadne rozmowy.

- Politycznie wciąż jesteśmy po dwóch stronach barykady - podsumował Gowin.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA