fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Polityczne zatrzymanie Giertycha? Rzecznik rządu: Zawsze tak można mówić

Roman Giertych
Fotorzepa, Robert Gardziński
- W każdym dniu można byłoby znaleźć pretekst polityczny rzekomo uzasadniający zatrzymanie osoby, która kiedykolwiek pełniła jakąkolwiek funkcję publiczną - mówi o zatrzymaniu Romana Giertycha rzecznik rządu Piotr Müller

Były wicepremier Roman Giertych (zgodził się na podawanie nazwiska) został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

CBA podało, że zatrzymany został również biznesmen Ryszard K., a sprawa ma związek ze śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW.

W czasie przeszukania jego domu Roman Giertych stracił przytomność, a następnie został przetransportowany do placówki medycznej. Rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych przekazał wieczorem, że stan Giertycha jest dobry.

Zdaniem polityków opozycji moment zatrzymania mecenasa nie jest przypadkowy i związany jest z sytuacją polityczną. Zarzut ten odpiera rzecznik rządu Piotr Müller.

- Jeszcze niedawno słyszałem takie same komentarze jeżeli chodzi o byłego ministra w rządzie Donalda Tuska, Sławomira Nowaka. Dzisiaj, gdy materiał dowodowy jest coraz szerszy i coraz bardziej dostępny, myślę, że wiele osób zaczęło się wycofywać z tej obrony - powiedział w rozmowie z WP.pl.

- Poczekajmy, uważam, że w takich sytuacjach należy mieć chłodną głowę, czekać na realne działania wymiaru sprawiedliwości i oceniać ten materiał dowodowy, który jest dostępny w czasie postępowania - dodał.

Zdaniem Müllera oskarżenia dotyczące politycznego motywu zatrzymania Giertycha oznaczałyby, że "nigdy takich osób - nawet jeżeli jest materiał dowodowy - nie można zatrzymać, bo wcześniej były wybory, wcześniej były inne wybory, w międzyczasie była poprzednia fala koronawirusa, teraz jest druga fala koronawirusa, później może będzie jeszcze jakieś inne wydarzenie polityczne"

Źródło: WP.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA