fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Rozmowa Kaczyński - Ziobro. Trzy warunki prezesa PiS

Fotorzepa/ Piotr Guzik
Prezes PiS Jarosław Kaczyński miał postawić liderowi Solidarnej Polski Zbigniewowi Ziobrze trzy warunki. Od ich spełnienia zależy utrzymanie koalicji - informuje Onet.pl

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała, że podczas spotkania ze Zbigniewem Ziobrą Jarosław Kaczyński przedstawił warunki dalszego trwania koalicji. Prezes PiS czeka na odpowiedź lidera Solidarnej Polski.

Podczas trwającego cztery godziny spotkania prezes Kaczyński miał przedstawić Ziobrze trzy warunki. 

Pierwszy z nich dotyczy wycofania przez Solidarną Polskę weta dla ustawy dotyczącej zakazu hodowli zwierząt futerkowych. PiS oczekuje od koalicjanta poparcia ustawy, gdy ta prawdopodobnie po poprawkach wróci z Senatu.

Politycy Solidarnej Polski mieliby również poprzeć projekt ustawy, zakładający bezkarność urzędników w przypadku łamania prawa w związku pandemią. Treść ustawy miałaby być zmieniona, aby obie partie wyszły z tej sytuacji z twarzą.

Ostatnim warunkiem jest porzucenie przez Zbigniewa Ziobrę walki z ideologią LGBT.

Politycy PiS i Solidarnej Polski zaprzeczają, by jednym z warunków była dymisja Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego. Nieoficjalnie informować mieli o tym dziennikarzy ludzie z otoczenia premiera Morawieckiego.

– Mateusz Morawiecki chciał bardzo zdecydowanie wypchnąć Solidarną Polskę z rządu i koalicji. Na razie wydaje się, że ten plan się nie uda - mówi Onetowi jeden z liderów Zjednoczonej Prawicy.

Zbigniew Ziobro dostał do środy czas na odpowiedź. Nie jest wykluczone, że drugie spotkanie koalicjantów odbędzie się jeszcze we wtorek wieczorem.

Więcej: Onet.pl

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA