fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Artykuł o pedofilii w Kościele. Resort Ziobry cofa zakaz

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Ministerstwo Sprawiedliwości anulowało zakaz publikacji artykułu dr Ewy Kusz o prewencji zachowań pedofilskich w polskim Kościele. Materiał miał się pojawić w kwartalniku "Dziecko Krzywdzone". Druku zakazał Fundusz Sprawiedliwości.

Artykuł dr Ewy Kusz, psycholog, która problemem pedofilii w Kościele  zajmuje się od wielu lat i jest współtwórczynią Centrum Ochrony dziecka w Krakowie, został opublikowany na stronie internetowej kwartalnika „Dziecko Krzywdzone. Teoria, Badania, Praktyka" wydawanego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Czytaj także - Krzyżak: Słuchać bardziej Torunia niż Rzymu

Zdjęcia materiału ze strony zażądał Fundusz Sprawiedliwości, który kwartalnik finansuje.

„Fundusz Sprawiedliwości nie może zaakceptować go w takim kształcie z uwagi na znamiona tez, które równocześnie można zinterpretować jako wynikające z uprzedzenia, a zatem podpadające pod chrystianofobię" - brzmi uzasadnienie.

Dziś Ministerstwo Sprawiedliwości decyzją wiceszefa resortu Marcina Romanowskiego tę decyzje anulowało.

"Decyzja o braku zgody na publikację artykułu 'Profilaktyka wykorzystywania seksualnego w Kościele Katolickim", który miał ukazać się w kwartalniku "Dziecko Krzywdzone. Teoria, Badania, Praktyka', w ramach realizacji zadań ze środków Funduszu Sprawiedliwości, zapadła bez wiedzy kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości. Po zapoznaniu się z okolicznościami sprawy wiceminister Marcin Romanowski anulował tę decyzję" - czytamy w komunikacie resortu opublikowanym przez Interię.

Źródło: Interia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA