fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Rzecznik rządu: Najrozsądniej, by marszałek Senatu był z PiS

tv.rp.pl
- Wokół Senatu niektórzy budują bardzo duże napięcie, nieproporcjonalne do roli ustrojowej Senatu. Senat może opóźniać pewne działania, zgłaszać poprawki do ustaw, ale nie może blokować w praktyce procesu legislacyjnego - uważa rzecznik rządu Piotr Müller.

Zdaniem posła PiS, rzecznika rządu Piotra Müllera najrozsądniejsze byłoby powołanie marszałka Senatu z Prawa i Sprawiedliwości, bo PiS jest największym klubem parlamentarnym, zwyciężył wybory w Sejmie i Senacie.

Przyznał jednocześnie, że możliwe są różne scenariusze. - Wokół Senatu niektórzy budują bardzo duże napięcie, nieproporcjonalne do roli ustrojowej Senatu. Senat może opóźniać pewne działania, zgłaszać poprawki do ustaw, ale nie może blokować w praktyce procesu legislacyjnego - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem.

Zdaniem rzecznika Grzegorz Schetyna chce budować "jasną koalicję anty-PiS". - Czyli nie ma nic pośrodku, nie ma możliwości rozmowy, kompromisu, zastanowienia się nad ustawami z osobna. Tylko musi być jasna deklaracja, prawie deklaracja wojenna - powiedział. 

- Myślę, że nie taką rolę konstytucja przewiduje dla Senatu, nie takiej roli ustrojowej oczekują obywatele od opozycji, która powinna być konstruktywna – dodał.

Müller uważa, że strategia lidera Platformy Obywatelskiej wynika z obecnej sytuacji w jego partii. 

Źródło: Jedynka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA